Četvrto tromjesečje provedbe projekta „KRUG – krizne reakcije udruženih građana Lipovljana”

Written by on 7 veljače, 2023

Projekt „KRUG – krizne reakcije udruženih građana Lipovljana“ predstavlja inovativan odgovor na potrebu za jačanjem kapaciteta organizacija civilnog društva na području Općine Lipovljani čime se doprinosi ublažavanju problema i posljedica nastalih uslijed kriznih situacija kroz organizaciju projektnih aktivnosti poput edukacija i radionica plesa. U njima sudjeluju predstavnici i članovi udruga s ciljem jačanja njihovih kapaciteta. Projekt provodi nositelj Kulturno umjetničko društvo „Lipa“ Lipovljani zajedno s partnerima Kulturnim-prosvjetnim društvom Ukrajinaca „Karpati“ Lipovljani i Češkom Besedom Općine Lipovljani. Ukupna vrijednost projekta iznosi 455.418,47 kuna. Bespovratna sredstva osigurana su iz Europskog socijalnog fonda (85%) i Državnog proračuna Republike Hrvatske (15%).

Opći cilj projekta je inovativnim pristupom omogućiti razvoj i jačanje kapaciteta OCD-a s područja Općine Lipovljani kako bi doprinijeti ujednačenom razvitku cijele lokalne zajednice. Uz takvo djelovanje OCD-a cilj je i izbjegavanje ili ublažavanje negativnih učinaka uzrokovanih kriznim situacijama, poglavito onih nastalih uslijed potresa i širenjem
koronavirusa.

Projekt „KRUG – krizne reakcije udruženih građana Lipovljana“ svoju je provedbu započeo 01. ožujka 2022. godine. Održana početna konferencija projekta, izgrađen logo/vizualni identitet projekta, grafičko uređenje promotivnih materijala, nabavljena oprema za potrebe provedbe aktivnosti (3 prijenosna laptopa, 2 kamere i smart TV) predstavljaju neke od aktivnosti prvog tromjesečja provedbe. Organiziranih i uspješno provedenih 25 radionica plesa u trajanju od 2 sata (tradicionalni češki i ukrajinski plesovi te folklorne radionice) u Društvenom domu Općine Lipovljani, karakteristične su za drugo tromjesečje provedbe projekta. Dok su iste snimljene, montirane i objavljene na YouTube kanalu (Poveznica: https://www.youtube.com/@krug-lipovljani) za sve one koji se žele priključiti online. Treće tromjesečje projekta obuhvaćalo je realiziranih 40 radionica plesa u trajanju od 2 sata. Ostvarena je nabava i tisak promotivnih materijala, 100 komada majica i platnenih torbi. Uključena su tri volontera koja su sudjelovala u pripremi i organizaciji navedenih radionica plesa.

Četvrto tromjesečje još uvijek je aktivno. Nedavno su iz tiskare pristigle i boce za vodu te USB stickovi kako bi upotpunile provedbu radionica plesa. Uskoro će se ostvariti i realizacija preostalih 40 radionica plesa. Nabava opreme za opremanje prostora i edukacije iz područja kriznog menadžmenta za OCD-e (Prepoznavanje krizne situacije, Upravljanje u kriznim situacijama, Pružanje psihosocijalne podrške u kriznim situacijama, Zaštita ranjivih skupina u kriznim situacijama, Metode i tehnike kriznog komuniciranja, Definiranje kriznog komunikacijskog tima, Kako se ponašati – strategije odgovora na krizu, te Oporavak nakon krize) u trajanju od 8 sati, obilježit će provedbu projekta u preostalim tromjesečjima. Pozivamo Vas da nam se pridružite na preostalim radionicama plesa i na predstojećim edukacijama, a detaljnije informacije možete dobiti na mail: krug.lipovljani@gmail.com, a aktivni smo i na Facebook stranici (Poveznica: https://web.facebook.com/kruglipovljani)

Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fona i Ured za udruge Vlade Republike Hrvatske.

Tekst i foto: Iris Pilipović


Current track

Title

Artist